Úterý, Prosinec 18, 2018

Přečteno

Human ex machina (Bartos, Adam Benjamin)
Člověk, stroj. Zatím ne svým tělem, ale už svým myšlením. Pokud přijmete roli asistenta, který bude pomáhat robotovi v továrně, potom eliminujete svůj život na bionický objekt. S myšlením otroka, za otrockou mzdu a snažící se vyplatit ze svých závazků, aby na stáří mohl člověk s mnoha nemocemi ulehnout do nemocnice, zemřít, a tím uvolnit místo jinému otrokovi.
Projevy globalizace, vidíme tlak na snížení porodnosti skrze rozvinutí homosexuality, vidíme snižování počtu dětí, mohutné zadlužování rodin v západní civilizaci, procesy globálního chudnutí. Rodina je základem, a proto je vyvíjena snaha o destrukci tradiční rodiny.
Energetický výkon Slunce se stále zvyšuje, zatímco tento fakt se úzkostlivě tají
Kdyby člověk věděl, že na planetě Zemi se upeče zaživa a nemůže to nijak ovlivnit, zatímco vybrané elity balí kufry a chtějí opustit Zemi způsobem, že nechají dělníky stavět technologie a rakety, ale s sebou je potom všechny nevezmou, potom by panika zachvátila celou civilizaci. Pokud je ale civilizaci namluveno, že má možnost teplotu planety ovlivnit, lidé se uklidní.
Planetu Zemi čekají – období oteplování s průniky tvrdého radiačního záření se zničujícími suchy a poruchami fotosyntézy a následně potom nová doba ledová. Až globální svět přestane jezdit na ropu, ale těžba zemního plynu bude stále vynášet. Ropa ztratí svůj smysl, význam a především hlavní úlohu. Její cena na trhu spadne, ropné koncerny zkrachují, většina přejde na těžbu plynu.
Práci převezmou roboti a dopravu autonomní systémy (Elysium), připravují nás na konfrontaci s architekty a na zhroucení víry v Boha (Prometheus) a připravují nás na problémy s potravinami, jejich získáváním, na problémy s výrobou kyslíku skrze fotosyntézu (Interstellar).
První na řadu přijde pitná voda, stane se jednou z nejdražších komodit. Zvykejme si více na kukuřičnou mouku, kukuřice je jedna z nejodolnějších plodin vůbec. Brzy nás čeká kromě ekonomické migrace i úplně nová vlna, kterou jsme dosud neznali. Migrace klimatická.
Povrchový život, vystavený žáru Slunce, je ve vesmíru spíše unikátní.
Elon Musk má zásadní projev o degradaci vzdělán, že civilizace zanikají. Civilizace bude chudnout a spolu s tím, jak práci převezmou roboti a autonomní systémy, bude i hloupnout.
Novým příběhem je vyprávění globalistů o tom, jak člověk otepluje planetu a jak musí snížit svoji spotřebu, aby zredukoval emise CO2. Člověk nemá, jak ovlivnit klimatické procesy v tom směru, aby na planetě bylo méně zemětřesení, méně erupcí sopek, méně sluneční aktivity, méně tvrdého gama záření ze Slunce. Celá planeta má vlastní klimatickou dynamiku a člověk by musel zcela vyhynout, aby teplota na planetě klesla o 0.5 stupně Celsia. To je příliš velká oběť za snahu zabránit klimatickým projevům.
Proč lidé u voleb hlasují tak, jak hlasují? Protože lidé jsou dobře programovatelní. A kdo z elit zná tyto programovací procesy, disponuje obrovskou mocí.
Člověk si neuvědomuje, když staví roboty a AI (Umělá inteligence, z angl. Artificial intelligence), že jenom kopíruje kroky, které někdo už provedl s lidstvem, s tím, co nazýváme lidská pracovní rasa.
Kvůli kontrole před vzpourou člověka je délka jeho života omezena na bázi telomerů v DNA, aby se mozek člověka nestačil za stovky let života rozvinout a nabrat vědomosti.
Film The Cloverfield Paradox pojednává o světové krizi a nedostatku energie, elektřiny atd. Jediná země, která má zdroje nerostů, ale nechce se o ně podělit se světem, je Rusko a ve filmu příběh vypráví o tom, jak Německo na Rusko kvůli těmto zdrojům zaútočilo, protože už nic jiného Německu nezbývá, samo trpí nedostatkem zdrojů.
Nebude důvod udržovat lidstvo v chodu tak, jak ho dosud známe, tzn. na biologické bázi potřeb, jídla, podnebí atd., mozek přenesený do nádoby a udržený ve stimulovaném prostředí si bude nadále uvědomovat sám sebe jako člověka, člověk bude jako stroj a jeho vědomí bude umístěno v neurální síti kvantového stroje.
Film Blade Runner, který popisuje, co se stane s lidskou rasou, když roboti začnou prosazovat lepší budoucnost lidstva.
Právě s tímto paradoxem se nyní setkali vědci v CERNu při zkouškách na LHC s antihmotovými prvky. Vesmír by podle zkoušky, funkcí a rovnic neměl existovat, ale přesto existuje. Nejde jenom o hmotu a antihmotu a jejich disproporci, jde i o nesmyslný paradox, že vesmír se rozpíná stále rychleji namísto toho, aby se po Velkém třesku rozpínání zpomalovalo.
Sitcomy a nekonečné seriály o životě, které odvádějí pozornost a soustředění lidí od pravých problémů.
Práci převezmou roboti a dopravu autonomní systémy (Elysium), připravují nás na konfrontaci s architekty a na zhroucení víry v Boha (Prometheus) a připravují nás na problémy s potravinami, jejich získáváním, na problémy s výrobou kyslíku skrze fotosyntézu (Interstellar).
https://www.csfd.cz/ … 738-elysium/prehled/ 2013
https://www.csfd.cz/ … -prometheus/prehled/ 2012
https://www.csfd.cz/ … nterstellar/prehled/ 2014
https://www.csfd.cz/ … eld-paradox/prehled/ 2018

Veselý nebo Lustig (Richard Glazar)
Winston Churchill ve svých pamětech poznamenává: „V životě lidí ani států nejsou žádné jistoty.
Podobně Jan Werich ve svých pamětech nazvaných Všechno je jinak.
filozof Immanuel Kant: Z tak křivě vyrostlého dřeva, z jakého je člověk, se nedá vytesat nic rovného.
Podle jednoho velemoudrého rabiho peklo je zde na zemi, peklo je z tohoto světa.

I viděl Bůh, že je to špatné (Otto Weiss)
Otto Weiss tuto knihu napsal v Terezíně v roce 1943, kresbami ji doplnila jeho dcera Helga Hošková-Weissová, autorka Deníku 1938-1945, tehdy třináctiletá.
S ironií kritizuje poměry v ghettu a mezilidské vztahy, ke kterým zcela zákonitě docházelo ve všech nacisty záměrně vytvářených nucených kolektivech, kde se žilo ze dne na den na pokraji života a smrti.

Osudy českých zrádců (Václav Junek)
Pomník legionářům na Palackého náměstí představuje 7 bojujících legionářů ((4 FR, 2 RU, 1 IT) a jednu ženu, byl odhalen 28. října 1932 a obnoven až 28. října 1998 viz. https://goo.gl/maps/FnsvGTXRUeQ2
Výsadkáři zjistili, že Moravcovi zpravodajci v Anglii měli buďto staré informace, anebo že snad žijí na Marsu. Všechno totiž bylo „doma” ve skutečnosti docela jinak.
Čurda se dozví o popravě celé rodiny svého druha z OUT DISTANCE Kolaříka a o vyvraždění rodiny parašutisty Pechala. I s celým vzdáleným příbuzenstvem.
Tragédii roku 1948 napomohly i tři miliony Němců žijících po staletí na území českých zemí kteří “odešly a nevrátí se”.
Československo v roce 1968 opouštěla historicky další vlna emigrace – právě její účastníci budou tak těžce scházet v roce 1989 a zejména v čase po něm. Předstírali jsme, že pracujeme, a stát předstíral, že nás platí. Komunisté předstírali, že jsou komunisté, a pracující inteligence předstírala nejen práci, nýbrž často i inteligenci.”

Horké léto 1918 (Dalibor Vácha)
Cukr předtím i později na mnoha místech Sibiře nahrazoval platidlo, platilo se jím například i za místními ženami a dívkami poskytované sexuální služby.
a poslední transport dorazil do Evropy 11. listopadu 1920, na den přesně dva roky po konci světové války.

Skrytý život Fidela Castra (Juan Reinaldo Sánchez)
Fidel měl A negativní ((má ji 6 procent lidí), proto si vybíral osobní strážce s touto skupinou. Používal často dvojníka.
V české populaci je nejčastější krevní skupina A (45 % populace) dále skupina 0 (30–35 %), B (15–20 %) a AB (5–7 %). Zhruba 90 % české populace je Rh pozitivní, Rh+.
„Koňak není aperitiv, je to digestivum, pije se až po jídle.“
Fidel vyprázdnil věznice a zbavil se tisíců nebezpečných kriminálníků tím, že je poslal do Spojených států.
čtyři páky umožňující nábory agentů: peníze, ideologie, vydírání, ego.
Oskarový film https://www.csfd.cz/film/222173-zivoty-tech-druhych
V angolském konfliktu přišlo o život přes dva a půl tisíce Kubánců.
Připravuje se film Castro’s Daughter https://www.csfd.cz/film/276352-castro-s-daughter/
S druhou ženou měl 7 dětí (jen jednu dceru, která emigrovala 1993), všechny na A..

Rodinný sjezd (Kraus, Ivan)
V Kolumbii je dvacet pět procent mulatů a padesát procent mesticů.
Z celé brazilské populace se za bělochy označilo 47,7 procenta lidí, tedy 91 milionů, 15 milionů se označilo za černochy a 82 milionů za mulaty.

Deník zajatce v I. světové válce (Josef Šrámek)
Když jsme řekli, že le Boheme, byl konec. Le Boheme - cikán - a hned se velmi divili, že nejsme černí. Vysvětlili jsme jim, že jsme Češi, le Tschechy.
Hanlivé přezdívky pro němce Boches a Kaut
Kraut (anglicky), od slova sauerkraut - kysané zelí, které je populární v německé kuchyni.
Boches (francouzky), od slova caboche (sleng. hlava), narážka na pruskou voj. helmu s kovovým hrotem na vrcholu.