Neděle, Listopad 17, 2019

S androidkou v posteli

Jsem zastáncem volného trhu, minimálních regulací a maximální osobní svobody!
výraz „pravice“ či „levice“ se vztahuje k pohledu na rozdělení příjmů a majetku ve společnosti.
údajně je jedno, kolik peněz tiskneme nebo jak velký dluh máme, protože to jsou jen čísla…
za vlády Bohuslava Sobotky v letech 2014–2017 nabral stát dalších 40 000 zaměstnanců a vyluxoval tak důsledně trh práce.
Léta 1995 až 2000 vyhrává se růstem 2077 % společnost Cisco. S 696 % ho následuje Walgreens Boots Alliance Inc a těsně za touto společností je s 670 % Intel. Apple si připsal 738 %. Dvojkou je s ohromným odstupem UnitedHealth, Group Inc s růstem o 273 %, trojkou je Caterpillar Inc s 215
V letech 2013 až 2018 už technologie nezáří. Největší růst tehdy zažívá UnitedHealth Group Inc s 354 %, následuje ho Boeing Co s 341 %. Trojkou je s 282 % Visa.
oblíbený Facebook mladá generace nahradila Instagramem. A co se nestalo? Instagram byl koupen Facebookem.
Tržby Applu se už blíží HDP České republiky, Apple tak může investovat do téměř čehokoli mnohem víc než vláda ČR. Rozpočet vlády se přitom dlouhodobě pohybuje v rozmezí 20 až 25 % HDP.
Evropa se zase nedokáže oprostit od uvažování, že všechno je potřeba regulovat a mít pod kontrolou.
Číňané si regulací nebudou prodražovat pracovní síly a výrobky. Budou víc růst a víc zbrojit. Jejich globální vliv po všech stránkách poroste. Až socialistickou Evropu převálcují. Evropa a Amerika chrlí z univerzit experty na gender studies, Čína chrlí inženýry.
korektnost nějak přebujela a pozitivní diskriminace menšin začala dusit majoritu.
Putin v září 2017 prohlásil, že umělá inteligence je budoucností lidstva a že ten, kdo ji bude kontrolovat, bude vládcem světa.
Indie hodlá mocně investovat ve vývoji umělé inteligence a hledí na zisky, zatímco v Evropě se řeší,
V Evropě je všechno drahé a byrokraticky komplikované. Regulacemi a zákazy si Evropa zakázala růst.
Není to o tom, kolik peněz do umělé inteligence či jakékoliv jiné technologie vláda nasype. Je to o tom, kolik byrokracie a překážek vláda naopak odbourá. nová studená válka má už nové aktéry: Totiž USA a Čínu.
aby se lidé učili nikoli fakta, ale hlavně schopnost myslet kreativně a kriticky.
Moderní školství tedy podle mě neznamená učit se víc nebo něco jiného, ale hlavně jinak.
Elon Musk zase už v roce 2017 varoval, že soupeření států o převahu v oblasti umělé inteligence bude nejpravděpodobnější příčinou třetí světové války. „První světová válka vypukla kvůli první technologické revoluci. Druhá technologická revoluce způsobila druhou světovou válku.
„Pokud nejste znepokojeni umělou inteligencí, tak byste měli být. Představuje mnohem větší riziko než Severní Korea.“
Japonsko se totiž rozhodlo vyřešit problémy podporou robotů.
Společnost 5.0 vychází z využití toho, co umožňuje čtvrtá průmyslová revoluce: robotizace, automatizace a internet věcí.
Internet se změnil z nástroje na svobodnou výměnu názorů na nástroj k ovládání poslušných oveček.
„Jediný trezor, který nelze vykrást, je ten, který neexistuje!“ Budoucnost bude veřejná a sdílená. Budou se rodit do světa, kde je fízlovaní a udávání samozřejmostí.
Kdyby všichni do jednoho věděli, jak šíleně politici hospodaří, jak velké jsou skutečné daně a jak jsou jejich zaplacené peníze promrhané, nejspíš do druhého dne udělají revoluci.
čtvrtou průmyslovou revoluci zavedla do praxe robotizaci, pak druhá vlna této technokratické revoluce akceleruje a zavede do praxe umělou inteligenci
sledovat sítě pomocí aktivních technických prostředků
bohaté společnosti, které platí minimální daně a současně pokřivují tržní prostředí.
Francie je tedy předlužená. Zvykla si na socialismus a docházejí jí na něj peníze.
Všechno bude kampaň a faleš. Bude to naprosté divadlo pro voliče, který bude zneužit. Vše bude cílit na emoce naivního, neinformovaného voliče.
A knihy jsou zakázané, protože by mohly vést k přemýšlení.
Vysokoškoláků sice přibývá, vzdělaných ale ubývá…
Výroba baterie je totiž neekologická zejména proto, že potřebuje mnoho prvků, které se těží po celém světě, a to ne zrovna ekologicky.
Compressed Natural Gas, tedy česky stlačený zemní plyn,
 roce 2026, kdy by náklady na lithium-iontové akumulátory měly klesnout zhruba na 100 dolarů
vrcholné pokrytectví: My se budeme vyhýbat emisím z fosilních paliv, ale vy v třetím světě si zhuntujete přírodu tím, že pro nás budete těžit materiál pro elektrobaterie.
elektroauto nebude nikdy ekologické a my se budeme tvářit, jako že o tom nevíme
„Nikdo se nezabývá procesem recyklace akumulátorů ani tím, zda je vůbec na planetě Zemi dost zdrojů pro výrobu potřebného množství.
Polovina kobaltu na planetě se však nachází v Kongu, Těžba niklu se například podílí na devastaci životního prostředí Indonésie nebo Filipín.
státní podpora elektroaut je nesociální, protože elektrovozy jsou obvykle drahé a kupují je bohatí lidé. Stát tak podporuje dotacemi bohaté, což je nemorální.
Každá dotace jenom vede k dalšímu a dalšímu vychýlení trhu z rovnováhy.
Navíc dotace vybízí k podvodům.
dosud nevíme, zda elektrická auta nemají větší ekologickou stopu než moderní dieselová.
E-golf potřebuje podle prodejce na 100 km 12,7 kWh, naftový Golf potřebuje 4,2 litru nafty
zelení ekoteroristé jsou prý jako meloun: Navrch zelení, uvnitř rudí
Obchodují roboti. Velkou roli zde hraje rychlost. jak vydělat, je, že někdo bude mít rychlejší počítač, rychlejší přístup na burzu, lepší algoritmus.
tulipánovou horečku. Tehdy během několika měsíců podražily v Holandsku cibulky tulipánů na padesátinásobek. Je dokonce zdokumentovaný případ, jak někdo vyměnil pivovar za tři cibule
aby se náhodou nějaká menšina diskriminována necítila – raději se omezí svoboda a práva majority.
Podle dat webu freedomhouse.org máme v ČR víc svobody než v USA, Rusko má tak zjednodušeně řečeno desetkrát nižší výdaje na obranu než USA.
hodně svobody válka s terorismem. Všechno je v zájmu bezpečnosti kontrolováno, natáčeno, foceno.
rávě drony a jejich umělá inteligence rozhodnou budoucí bitvy. texit už nastal, neboli EU už vypadla z klubu technologicky vyspělých zemí.
„K čemu televize? Proč bych se měla dívat na něco, co televize chce vysílat, když se na YouTube můžu dívat na to, co já chci sledovat?“
když dva vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři.)
smutný vtip: „Tatínku, co to byla totalita?“ „Neboj, sám ji brzo poznáš.“
Kdo se bojí komunistů, měl by bojovat víc s Evropskou komisí a socialistickými tendencemi uvnitř EU, protože právě odtud hrozí pro nás riziko socializace nesrovnatelně větší než z Ruska. 
Národní centrum kybernetických operací. Kdo z Čechů ví o existenci takové instituce? Digitální diktatura je hrozbou naší budoucnosti.
devalvaci vysokoškolských titulů. Takového titulu dnes dosáhne na soukromých školách div ne každý, kdo ho chce a má peníze.
prožíváme čtvrtou průmyslovou revoluci a třetina manažerů o tom ani neví?!
Průmysl 4.0 bude přitom tím, co ovlivní jeho život.
Thatcherová to glosovala dnes už okřídleným citátem: „Problém se socialismem spočívá v tom, že ani peněženky těch druhých nejsou bezedné.“
jedna hlava nikdy nemůže naplánovat či zregulovat ekonomiku lépe, než by to učinila neviditelná ruka trhu řízená všemi lidmi světa.
Socialismus má v sobě totiž zakódovánu sebedestrukci. Nakonec vždy spolehlivě zničí sám sebe. I ten socialismus, který dnes obchází Evropu, se jednou rozsype,