Pondělí, Duben 5, 2021

Přečteno 11

Třicet let pod přísahou (Robert Šlachta)
Byl jsem brankář, to je stejný jako bubeník v kapele, vždycky to jistíte nějak zezadu.
prostřední ze tří bratrů, domek po rodičích v Pohořelicích
Mezi učňákem v Želešicích a maturitou jsem nastoupil do dílen na státním statku v Mikulově,
Později jsem si koupil Lotus Seven. To je ten vůz, co s ním jezdil Belmondo ve filmu Policajt nebo rošťák.

Tak se pozná dobrý operativec. Musí mít trpělivost naslouchat, být empatický,
Jedna z nejsložitějších věcí je vědět, jestli vy řídíte informátora, nebo on vás.
Teď třeba pervitin hodně klesl a je to vietnamskou komunitou, která se do toho vložila a ceny sráží.
Efedrin pak začali vozit z Polska, jestli si dobře pamatuju. A vozí dodnes…

Tehdy se hodně padělalo, víc než dnes, protože teď jsou bankovky proti padělání daleko líp chráněné.
Pamatuju si, že většina z nich měla izraelské občanství. I šéf od Holubů Katrič, se kterým jsem dělal rozhovor do pořadu Na vlastní oči.
Málokdy nastoupili na podnikatele úplně čistého jak lilie, který byl schopen jít na policii bez obav.
Kde a jak k těm penězům přišli. A sami prý musí platit zase magistrátním úředníkům.

„Když velíte jednotce a máte tam jednoho blbce, tak se budete zabývat jen jím, protože vám vezme další energii k řízení ostatních.“
nový způsob práce, který jsem přinesl z Brna: zaměření na práci s informačními zdroji.
Vezměte si jen kauzu Mrázek. Všichni mluví o vraždě. Ale co stálo za ní? Klientelismus a korupce na nejvyšších místech.

Tenhle Miroslav Hanzl pomohl v šíření anonymizační sítě Tor a v podstatě v Čechách provozoval pět procent světového Toru, což je ohromný číslo.
A mimo jiné ho sponzorovali Piráti. Dali mu dvacet tisíc na ty jeho torovský sítě.
Nakonec se ukázalo, že Hanzl se jmenuje pravým jménem Křístek. Na výhrůžky jedem jsme ho ale nakonec stejně nedostali, šel sedět za phishing a za drogy.
Křístek nakonec rozkódoval i svůj harddisk, do kterého jsme se předtím marně dobývali.
Sotva ho propustili, chtěl se dostat ke svým věcem a nabídl jednomu policajtovi vůbec největší obnos v dějinách policejních úplatků – 360 milionů. Ty měl uložené v bitcoinech na harddisku svého počítače. Právě do něj se potřeboval dostat.

Ono u krajských ředitelů člověk nikdy neví, o tom jsem se už zmiňoval. Jsou jedna ruka s hejtmany,
Grygárek plnil v podstatě roli hlídacího psa pro spoustu vlivných osob v této zemi, mezi něž patřila celá řada lobbistů, politiků z ODS a manažerů.
Všichni se báli toho, k čemu pak později skutečně došlo: že najednou odejdou do výslužby stovky policistů naráz.

Ve společném rozhovoru si Nagyové dokonce stěžoval bývalý generální ředitel Čezu Beneš, že jestli tohle neprojde (tedy nominace Hájka do čela ÚZČ), budou na tom hůř než předtím.
Zajímavé bylo, že nejvíc za jmenování Hájka do pozice ředitele ÚZČ lobboval šéf Čezu Beneš. Ten se pořád zajímal, jestli po něm někdo nejde, a potřeboval mít někoho, kdo ho bude chránit.
Ten dělal zprostředkovatele dárků v podobě kabelek a podobně. Celkem za prokázaných deset milionů, Nagyová, tedy dnes už Nečasová, musela doplatit darovací daň víc než 730 tisíc

Přitáhlo nás to do Švýcarska k osobě jménem Jana Lútken. Zjistili jsme, že už v té době byla pod krycím jménem „Aneta“ evidovaná ve svazcích StB. Bylo to samozřejmě proto, že jako jedna z vybraných osob čistila peníze StB v zahraničí. To byly přitom stovky miliard, které tam natejkaly… Ona se nám nedostavovala, když jsme ji předvolali. Byla arogantní, Švýcaři nám nikdy nevyhověli,
Ten systém je totiž tak nastavený, že legalizace výnosů z trestné činnosti je trestným činem, ale nikoli samostatným. Musí to být v souběhu s tou trestnou činností, ze které ty nelegální peníze pochází! Jinými slovy, když zjistíte, že má pachatel na účtu 100 milionů, musíte mu také prokázat, z jaké trestné činnosti ty peníze pocházejí, Jsou z drog, z daňového podvodu, z bankovní loupeže…?
Američani kroutili hlavou nad tím, jak jsme bezmocní, a říkali: „Proč to nezabavíte celý?“
mají nastavené tak, že když dokážou jediný špinavý dolar na bankovním účtu, tak lze všechny finanční prostředky podle jejich zákona považovat za nelegální a zabaví je všechny.

Kadlec však hrál celkem obstojně tenis.
Stát s funkčními bezpečnostními sbory nezasaženými korupcí a klientelismem.
Vidkun Quisling byl norský důstojník, politik a předseda norské vlády v době druhé světové války, který se pro své nasazení a oddanost při kolaboraci s hitlerovským Německem stal synonymem zrádce a kolaboranta.

kauza kolem solární elektrárny v Ševětíně. Jednalo se o případ, kdy se do hledáčku policie dostalo podezření, že při její výstavbě, kterou prováděla polostátní firma ČEZ, došlo k neoprávněnému proplacení stavebních prací ve výši necelých 100 milionů korun. Tyto práce měly Čezu fakturovat, avšak fakticky nerealizovat firmy napojené na podnikatele Ivana Kyselého. Neoprávněně čerpané peníze pak měly putovat směrem k Ivanu Langerovi. Schůzka z prosince 2015 mezi Kyselým a Langerem, na které se Langer rozčiloval, že nechápe oznámení Čezu kvůli Ševětínu, že se snad Dan (Daniel Beneš, ředitel Čezu) musel zbláznit, když podali trestní oznámení ve věci, kde se nejedná o miliardy, ale o 100 milionů. Kyselým, jehož firmy fakturovaly neprovedené práce, a Langerem, ke kterému měly směřovat fakturované peníze.

Pravda se nakonec stejně ukáže, a byť to někdy trvá dlouho, stojí to hodně sil a prostředků, nakonec se pravdy vždy dobereme.
I když někdy v době, kdy už ta pravda nikoho nezajímá a způsobené škody nikdo nenapraví.
Založil nadaci a ta sloužila jako pračka peněz. Tam chodily přes nastrčené bílé koníky peníze od lidí, které soudil Havlín. Z téhle nadace také Harangozzo Havlínovi platil třeba oslavu narozenin v luxusním hausbótu u mostu Legií. Tři sta tisíc stála.
Soudce Havlín se rozčiloval, když dostal málo. Jednou vzteky zahodil obálku, kterou mu někdo předal s úplatkem, protože v ní bylo jen třicet tisíc. Stěžoval si, že se musí dostat na Vrchní soud, tam se bere víc. Byl ale velmi společenský, všichni ho měli rádi, dobře vyprávěl historky. Pracovně to byl ale lempl, spoustu věcí neřešil, měl kárná řízení za průtahy ve spisech.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí, a kdo nic nezkazí, může být povýšen.
Laube poměrně rychle odešel dělat Chovancovi poradce a později nastoupil na vedoucí místo v České poště.
Tenhle bordel je demokracie? Nebo je demokracie synonymum pro bordel? Je mi zle.“
„Budu zakládat plantáž, je globální oteplování, zajdu koupit nějaký sazenice banánů, to se sem hodí“.
Taky mi to nedovolilo mé svědomí a morální hodnoty, které jsou pro mě hodně důležité.
V době Kubiceho odchodu vyšel nový zákon o služebním poměru ohledně výsluh a náhrad, takže odešla spousta lidí, kteří najednou měli nárok na doživotní rentu.
Dva útvary dostanou pod stejnou střechu, kde nový šéf i jeho náměstci budou mít přístup ke všem informacím, takže možnost úniku se zvýší.
Já si potom kolikrát říkal, co strach o funkci dokáže s lidmi udělat.
Lenka Bradáčová. Dodnes si pamatuji, jak mě okomentovala: „Být šéfem znamená řídit lidi, ale být náčelníkem znamená vést lidi. Šéf říká JÁ, náčelník říká MY. Šéf staví svůj úspěch na strachu, náčelník na nadšení těch, které vede, šéf říká: JDĚTE a náčelník říká: POJĎME.
Raději jsem chodil na pivo do úžasné hospůdky k dvěma bratrům, která se jmenuje U Žemličků, a tam jsme pokecali a bylo mi to mnohem bližší.
Babiš se nás zastal. A je pravda, že před létem měl deset procent a po něm najednou dvacet, jestli si to dobře pamatuju. Zatímco socani padli z dvaadvaceti na dvanáct.
funkcionáři bezpečnostních sborů vypadají, jako by prošli druhou světovou válkou, a mají plnou hruď medailí, a přitom ani neví, co která znamená.

Všechno je jinak… (Antonín Baudyš)
Byl jsem sice čtyři roky ve španělském církevním řádu, ale to neznamená, že bych si život v oné
Mluví catala, tak jako zde mladí lidé často mluví.
Kvůli Baskům stojí ve vchodu každé federální budovy stráž v maskáčích a se samopalem.
Baskové navíc mluví úplně jiným jazykem, který nepřipomíná vůbec nic kromě vyhynulé etruštiny.
V Tarragoně pobyl i Muhammad Atta, než odletěl v létě 2001 naposled do Ameriky.
Platíte za obědy měsíčně dalších 175 eur, třikrát víc než za výuku.
Děti jdou na hodinu domů na oběd, ale na půl čtvrtou se zase do školy vrací. Domů se vrátí v půl šesté a čekají je úkoly.
Na šest hodin školní výuky totiž ve Španělsku nastupují děti už od tří let. Žádná školka. Školka je od jednoho roku do tří let.
Ve Španělsku postaví ročně 800 tisíc bytů, víc než Francie s Německem a Anglií dohromady. Ale už není člověka, který by se do těch volných předražených bytů stěhoval.
Váš dům a váš pracovní stůl je cosi jako horoskop. Jednotlivé sektory vašeho domu, počítané paprskovitě ze středu půdorysu, korespondují s jednotlivými oblastmi a tématy vašeho života.
Mléko bohužel snižuje imunitu a potom lze brát na posílení imunity jakékoliv prostředky,
Děkuji všem lidem, kteří mi pomohli boj s nestvůrou cukru a mléka dotáhnout do vítězného konce.
Do patnácti let skončí instituce papežství a co bude po něm, to nevíme.
NWO se nám mezitím Boha snaží odoperovat, abychom se stali lépe ovladatelní.
Nepotřebujeme věřit, potřebujeme důvěřovat.
Křesťanství si na jednom ze svých koncilů (2. konstantinopolský) stanovilo, že víra v putování duší nebude zahrnuta do věroučného kánonu.
Přestože celých pět set let předtím byla víra v preexistenci duše pevnou součástí křesťanství.
Beznaděj z končícího života napomohla stvořit neduchovní civilizaci, která se snaží co nejvíce vytvořit a spotřebovat.
Kenneth Ringe v knize Poselství světla shrnul zážitky lidí, kteří v klinické smrti měli duchovní zážitek.
Pracuješ přes den, aby ses měl kde vyspat v noci a většinu bdělého času tráví v zaměstnání, aby si vydělal na to, že po návratu z práce bude mít kde přespat do druhého dne.
Čas měříme stále na vteřiny a minuty, měsíce a roky, ale subjektivně se čas očividně urychlil.
Canaris po své fingované popravě řídil německou obrannou službu ze své advokátní kanceláře v Oklahomě pod jménem Samuel Randall Pittman.
Ukázalo se, že výpovědi učiněné na smrtelné posteli Otto Skorzenym v roce 1998 jsou autentické. Jednoduše proto, že věci Skorzenym předpovězené začaly do sebe zapadat.
Mohli bychom nacisty nechat, ať si v klidu žijí ve svých Oklahomách a Argentinách.
Tzv. prasečí chřipka slibuje úspěšné dokončení toho, co se nepodařilo viru HIV. Redukovat populaci o kýžených 95%, jak opakovaně doporučují závěry Římského klubu od roku 1969.
Je to podobné, jako kdyby světová veřejnost v roce 1933 zbaštila oficiální verzi nacistů, obviňující ze zapálení německého parlamentu Reichstagu bulharské komunisty.
V roce 1989 část nespokojených občanů východní Evropy život ve lži odmítla.
Pravda a její hledání už nemá žádnou hodnotu ve světě, ve kterém je lež (o 11. září) mlčky akceptována jako norma.
Není nutné zvyšovat daně, stačí, pokud se každý rok přestane ztrácet 200 miliard korun v cizích kapsách. A nastavit podmínky ve státě tak, aby nemohlo docházet ke korupci.
Mnohem důležitější je, abychom se probudili. Probudili a prohlédli mechanismy zneužívání moci a připravování lidí o jejich svobodu, peníze a důvěru.
Války jsou soustavně zahajovány falešným motivem. Nic takového jako čestný vznik války neexistuje. Války slouží pouze korporacím a jejich výdělku. Hroutícímu se systému by válka pomohla, je to osvědčený způsob Západu, jak se vyvléci z potíží.
I. sv. válku rozpoutali Francouzi tím, že zaplatili a vybavili srbskou organizaci Černá ruka, aby v Sarajevu zabila rakouského místodržícího
Druhou světovou válku zahájili nacisté, když fingovali přepadení své vlastní rozhlasové stanice v Gliwicích Poláky.
U nás se peníze dělí primárně mezi ODS a ČSSD, bez ohledu na to, kdo právě vládne. Připomínám, že v Česku se podle Transparency International každý rok nehospodárně využije 20-25% veřejných prostředků, tj. každoročně cca. 200 miliard korun.
Světová banka denně korumpuje politiky na celé planetě výhodami nebo zastrašováním. Více viz zpověď lovce ekonomik, Johna Perkinse. Nastavují se pravidla tak, že se vůbec nedají splatit. A zadlužená země pak odevzdává v podstatě zadarmo své přírodní bohatství.
Demokracie = populismus a korupce. To, v čem žijeme, se od ideálu demokracie liší tak moc, že to vlastně žádná demokracie není. Žijeme v době vlády korporací, pouze si to většina z nás není schopna uvědomit. Střídání vlád a střídání panáčků je plytká politická hra, která neplní svoji funkci
Všechny státní a komunální smlouvy musí být vyvěšeny k veřejnému nahlédnutí na internetu. Veškeré toky státních peněz musí být vyvěšeny na internetu. Do té doby jsou všechny řeči o transparentnosti bohapustá sláma.
Byl jsem osobním účastníkem večera na Národní, tajní mne vytáhli z davu a zkopali ležícího za kordonem policistů, vím, o čem mluvím.
Média selhávají a spolu s nimi končí i naše iluze o demokracii. Taková média nepotřebujeme, a když to bude nutné, vytvoříme si vlastní. Pravděpodobně si je už tvoříme, a dokud
Důstojné bydlení pro každého, nám připomíná komunistické časy, až na to, že ve Španělsku si polovina mladých lidí kolem třicítky skutečně nemůže dovolit bydlet jinde než u rodičů, a tím pádem jsou problém i svatba a založení rodiny.
Zbavit se závislosti na oficiálních médiích. Prostě přestat sledovat televizi, jak kvůli zprávám, tak i kvůli jalové zábavě a materialistickému odpadu, který na nás telka valí.
A přemýšlet o jiných řešeních, než jsou úvěry a půjčky.
Každý rok zemře ve Spojených státech více osob v důsledku alergie na arašídy, než v důsledku pochybného terorismu. Boj proti terorismu nesouvisí vůbec s ochranou obyvatel. Souvisí se zachováním režimu vládnoucí elity.

Gaunery nemám rád! (Miroslav Antl)
Narozen na Vysočině – v Novém Městě na Moravě, ve druhém ročníku svatba s vysokou, modrookou, velice pohlednou blondýnkou. Hraju doma v Hradci Králové košíkovou za místní BKV, což je Basketbalový klub veteránů, prezidentuju v basketbalovém klubu Ostacolor Pardubice.
Věřím, že kdyby se u nás vypustila všechna přehradní jezera, našlo by se v bahně na jejich dnech nesrovnatelně víc obětí, než kolik jich v sudech s louhem vydal Orlík a bez louhu i vodní dílo na Seči.
Major Kafka a že měl dlouho na krku případ vytunelovaného fondu Trend. Byl pod psychicky už sotva únosným tlakem obviněných, žijících na svobodě. Telefonovali mu, neustále s ním chtěli mluvit a člověk se může jen domýšlet, co všechno mu říkali a jak mohl ten či onen rozhovor probíhat. Zastrašování svědků se velmi snadno provádí, ale nesmírně těžko dokazuje.
Jaký sem jednou vstoupí zločin a jak půjde zlodějna do miliard, nemohl mít tehdy ani tušení. A v té chvíli pravdu mít bude. Bohužel.
Prokurátory, od jara 1993 státní zástupce, nebo soudce, kteří prokazatelně nezískali žádný majetek v restituci, a přesto dnes bydlí v přepychu a jezdí drahými auty,
Pamatovat za život hodně věcí může být někdy dost hořké.
Roman Hemerka svého otce, který v té době spal v ložnici na posteli, zastřelil pistolí vzor 50, ráže 7.65 mm, kterou měl Alois Hemerka v držení z titulu své funkce v Lidových milicích.
Ukázalo se, že výstřel padl z nejméně jednoho metru. Proběhla obnova řízení, že ho z basy pustili a soukromá duchovní Třísková si ho vzala k sobě na byt.
Leona Třísková, mladá, vyšší, pohledná ženská, si Romana Hemerku vzala domů, brzy se za něj vdala a on se pak jmenoval Tříska.
Platí jen výpověď učiněná po příchodu advokáta.
Jel jsem coby prezident Ostacoloru Pardubice s basketbalovým týmem do Spojených států a byl to jiný svět a zkušenost, na kterou s chutí vzpomínám dodnes. U srdce mě hřálo, jak může
Jakmile měl soupeř v týmu převahu černochů – neboli Afroameričanů, jak se tam oficiálně má říkat –, tak jsme neměli šanci a dostali jsme to. Tenkrát jsem poznal třeba i zvláštní, naruby obrácený rasismus, obrovské, sebevědomé černochy, kteří bílému ruku nepodají,
Úplatek jsem v životě mohl vzít několikrát, i když žádný nebyl tak velký jako těch kokainových pět milionů.
Za nejstrašnější a nejbrutálnější gangstery pokládají lidé z našeho oboru i od policie kosovské Albánce
í, jak v našich podmínkách uniknout trestnímu postihu, umí chodit po hraně, a je-li třeba, šlápne i za ni. Bezpečně ví, jak zamést důkazy, a pokud se nějaký přece jen objeví, dovede jej sprovodit ze světa protidůkazem.
Může stát za klientem advokát, který pošle do hry křivé svědky a předloží falešné listiny. Někdy přejdou na druhou stranu.
Právně jsme to v začátcích „zvorali“. Stačilo opsat a doslova přeložit německé, rakouské, skandinávské a kdoví jaké ještě zákony a posvětit u nás ty překlady v parlamentu. Dostali bychom včas do rukou nástroje v kauzách úvěrových podvodů, pojistných podvodů, zvýhodňování věřitelů i dlužníků, poškozování úvěru, podvodných úpadků a zejména, což podtrhuju, nedbalostních hospodářských deliktů.
Dřív bývaly v Československu průměrně dvě popravy ročně. V osmatřiceti států americké Unie, kde na rozdíl od zbývajících dvanácti pořád mají trest smrti.
Definici inteligence – prý je to podle některých mozkoškrabů schopnost přizpůsobit se.
Žijeme ve státě, co vyhlásil svobodu názoru i slova za prospěšnou a nedotknutelnou věc.
Odsouzené živí v kriminále stát, že z nich má jen málo užitku, ale zato spoustu trampot, a že chod věznic hradíme z rozpočtu z našich daní?
Ať alespoň tvrdě pracuje. Třeba na stavbě silnic nebo levných bytů.

Administrátorská zóna

Pocasi

Translate