Pondělí, Duben 5, 2021

Přečteno 11

Třicet let pod přísahou (Robert Šlachta)
Byl jsem brankář, to je stejný jako bubeník v kapele, vždycky to jistíte nějak zezadu.
prostřední ze tří bratrů, domek po rodičích v Pohořelicích
Mezi učňákem v Želešicích a maturitou jsem nastoupil do dílen na státním statku v Mikulově,
Později jsem si koupil Lotus Seven. To je ten vůz, co s ním jezdil Belmondo ve filmu Policajt nebo rošťák.

Tak se pozná dobrý operativec. Musí mít trpělivost naslouchat, být empatický,
Jedna z nejsložitějších věcí je vědět, jestli vy řídíte informátora, nebo on vás.
Teď třeba pervitin hodně klesl a je to vietnamskou komunitou, která se do toho vložila a ceny sráží.
Efedrin pak začali vozit z Polska, jestli si dobře pamatuju. A vozí dodnes…

Tehdy se hodně padělalo, víc než dnes, protože teď jsou bankovky proti padělání daleko líp chráněné.
Pamatuju si, že většina z nich měla izraelské občanství. I šéf od Holubů Katrič, se kterým jsem dělal rozhovor do pořadu Na vlastní oči.
Málokdy nastoupili na podnikatele úplně čistého jak lilie, který byl schopen jít na policii bez obav.
Kde a jak k těm penězům přišli. A sami prý musí platit zase magistrátním úředníkům.

„Když velíte jednotce a máte tam jednoho blbce, tak se budete zabývat jen jím, protože vám vezme další energii k řízení ostatních.“
nový způsob práce, který jsem přinesl z Brna: zaměření na práci s informačními zdroji.
Vezměte si jen kauzu Mrázek. Všichni mluví o vraždě. Ale co stálo za ní? Klientelismus a korupce na nejvyšších místech.

Tenhle Miroslav Hanzl pomohl v šíření anonymizační sítě Tor a v podstatě v Čechách provozoval pět procent světového Toru, což je ohromný číslo.
A mimo jiné ho sponzorovali Piráti. Dali mu dvacet tisíc na ty jeho torovský sítě.
Nakonec se ukázalo, že Hanzl se jmenuje pravým jménem Křístek. Na výhrůžky jedem jsme ho ale nakonec stejně nedostali, šel sedět za phishing a za drogy.
Křístek nakonec rozkódoval i svůj harddisk, do kterého jsme se předtím marně dobývali.
Sotva ho propustili, chtěl se dostat ke svým věcem a nabídl jednomu policajtovi vůbec největší obnos v dějinách policejních úplatků – 360 milionů. Ty měl uložené v bitcoinech na harddisku svého počítače. Právě do něj se potřeboval dostat.

Ono u krajských ředitelů člověk nikdy neví, o tom jsem se už zmiňoval. Jsou jedna ruka s hejtmany,
Grygárek plnil v podstatě roli hlídacího psa pro spoustu vlivných osob v této zemi, mezi něž patřila celá řada lobbistů, politiků z ODS a manažerů.
Všichni se báli toho, k čemu pak později skutečně došlo: že najednou odejdou do výslužby stovky policistů naráz.

Ve společném rozhovoru si Nagyové dokonce stěžoval bývalý generální ředitel Čezu Beneš, že jestli tohle neprojde (tedy nominace Hájka do čela ÚZČ), budou na tom hůř než předtím.
Zajímavé bylo, že nejvíc za jmenování Hájka do pozice ředitele ÚZČ lobboval šéf Čezu Beneš. Ten se pořád zajímal, jestli po něm někdo nejde, a potřeboval mít někoho, kdo ho bude chránit.
Ten dělal zprostředkovatele dárků v podobě kabelek a podobně. Celkem za prokázaných deset milionů, Nagyová, tedy dnes už Nečasová, musela doplatit darovací daň víc než 730 tisíc

Přitáhlo nás to do Švýcarska k osobě jménem Jana Lútken. Zjistili jsme, že už v té době byla pod krycím jménem „Aneta“ evidovaná ve svazcích StB. Bylo to samozřejmě proto, že jako jedna z vybraných osob čistila peníze StB v zahraničí. To byly přitom stovky miliard, které tam natejkaly… Ona se nám nedostavovala, když jsme ji předvolali. Byla arogantní, Švýcaři nám nikdy nevyhověli,
Ten systém je totiž tak nastavený, že legalizace výnosů z trestné činnosti je trestným činem, ale nikoli samostatným. Musí to být v souběhu s tou trestnou činností, ze které ty nelegální peníze pochází! Jinými slovy, když zjistíte, že má pachatel na účtu 100 milionů, musíte mu také prokázat, z jaké trestné činnosti ty peníze pocházejí, Jsou z drog, z daňového podvodu, z bankovní loupeže…?
Američani kroutili hlavou nad tím, jak jsme bezmocní, a říkali: „Proč to nezabavíte celý?“
mají nastavené tak, že když dokážou jediný špinavý dolar na bankovním účtu, tak lze všechny finanční prostředky podle jejich zákona považovat za nelegální a zabaví je všechny.

Kadlec však hrál celkem obstojně tenis.
Stát s funkčními bezpečnostními sbory nezasaženými korupcí a klientelismem.
Vidkun Quisling byl norský důstojník, politik a předseda norské vlády v době druhé světové války, který se pro své nasazení a oddanost při kolaboraci s hitlerovským Německem stal synonymem zrádce a kolaboranta.

kauza kolem solární elektrárny v Ševětíně. Jednalo se o případ, kdy se do hledáčku policie dostalo podezření, že při její výstavbě, kterou prováděla polostátní firma ČEZ, došlo k neoprávněnému proplacení stavebních prací ve výši necelých 100 milionů korun. Tyto práce měly Čezu fakturovat, avšak fakticky nerealizovat firmy napojené na podnikatele Ivana Kyselého. Neoprávněně čerpané peníze pak měly putovat směrem k Ivanu Langerovi. Schůzka z prosince 2015 mezi Kyselým a Langerem, na které se Langer rozčiloval, že nechápe oznámení Čezu kvůli Ševětínu, že se snad Dan (Daniel Beneš, ředitel Čezu) musel zbláznit, když podali trestní oznámení ve věci, kde se nejedná o miliardy, ale o 100 milionů. Kyselým, jehož firmy fakturovaly neprovedené práce, a Langerem, ke kterému měly směřovat fakturované peníze.

Pravda se nakonec stejně ukáže, a byť to někdy trvá dlouho, stojí to hodně sil a prostředků, nakonec se pravdy vždy dobereme.
I když někdy v době, kdy už ta pravda nikoho nezajímá a způsobené škody nikdo nenapraví.
Založil nadaci a ta sloužila jako pračka peněz. Tam chodily přes nastrčené bílé koníky peníze od lidí, které soudil Havlín. Z téhle nadace také Harangozzo Havlínovi platil třeba oslavu narozenin v luxusním hausbótu u mostu Legií. Tři sta tisíc stála.
Soudce Havlín se rozčiloval, když dostal málo. Jednou vzteky zahodil obálku, kterou mu někdo předal s úplatkem, protože v ní bylo jen třicet tisíc. Stěžoval si, že se musí dostat na Vrchní soud, tam se bere víc. Byl ale velmi společenský, všichni ho měli rádi, dobře vyprávěl historky. Pracovně to byl ale lempl, spoustu věcí neřešil, měl kárná řízení za průtahy ve spisech.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí, a kdo nic nezkazí, může být povýšen.
Laube poměrně rychle odešel dělat Chovancovi poradce a později nastoupil na vedoucí místo v České poště.
Tenhle bordel je demokracie? Nebo je demokracie synonymum pro bordel? Je mi zle.“
„Budu zakládat plantáž, je globální oteplování, zajdu koupit nějaký sazenice banánů, to se sem hodí“.
Taky mi to nedovolilo mé svědomí a morální hodnoty, které jsou pro mě hodně důležité.
V době Kubiceho odchodu vyšel nový zákon o služebním poměru ohledně výsluh a náhrad, takže odešla spousta lidí, kteří najednou měli nárok na doživotní rentu.
Dva útvary dostanou pod stejnou střechu, kde nový šéf i jeho náměstci budou mít přístup ke všem informacím, takže možnost úniku se zvýší.
Já si potom kolikrát říkal, co strach o funkci dokáže s lidmi udělat.
Lenka Bradáčová. Dodnes si pamatuji, jak mě okomentovala: „Být šéfem znamená řídit lidi, ale být náčelníkem znamená vést lidi. Šéf říká JÁ, náčelník říká MY. Šéf staví svůj úspěch na strachu, náčelník na nadšení těch, které vede, šéf říká: JDĚTE a náčelník říká: POJĎME.
Raději jsem chodil na pivo do úžasné hospůdky k dvěma bratrům, která se jmenuje U Žemličků, a tam jsme pokecali a bylo mi to mnohem bližší.
Babiš se nás zastal. A je pravda, že před létem měl deset procent a po něm najednou dvacet, jestli si to dobře pamatuju. Zatímco socani padli z dvaadvaceti na dvanáct.
funkcionáři bezpečnostních sborů vypadají, jako by prošli druhou světovou válkou, a mají plnou hruď medailí, a přitom ani neví, co která znamená.

Administrátorská zóna

Translate